Archiv

ŽB Vranov u Brna

O víkendu 15. a 16. června jsme běželi B-závod ve Vranově u Brna. Naše výjezdní skupina značně prořídla díky přípravám MČR, oslavám a nemocem. Statečnými zástupci pak byli: Šárka a Honza Lazákovi, Dana, Štěpánka, Michal, Vojta, Kačka a já. V neděli se k nám ještě přidala Stáňa.
Káťa a Štěpánka po závoděPočet osm byl ideální na jízdu jedním autem a to naším milovaným zeleným. Sobota byla ve znamení velmi horkého počasí typického pro tropické lesy a my díky tomu odhalili výborný benefit zeleného auta. Když jsme z něj totiž po dvouhodinové jízdě vystoupili, abychom si udělali přestávku, zdála se nám venkovní teplota klimatizovaná. Až na vedro proběhla cesta velmi dobře a my dorazili včas.
Vojta startoval ve 12.30. Ostatní až po 14. hodině. Měli jsme tedy spoustu času na odpočinek, lelkování i prohlídku místního Vranovského kláštera, který je nádhernou magickou barokní památkou. V sobotu se běžela klasika a terén byl kopcovitý a moravsky podrostlý lesní trávou, ostružinami a kapradím. Vedro bylo k zalknutí a tomu odpovídaly i výsledky. Nejlépe se umístila Šárka, na 6. místě, ostatní jsme dobíhali ve druhé polovině závodního pole. Po závodě jsme vyrazili do Blanska. Nejprve jsme navštívili místní plovárnu v přírodní přehradě v lesoparku a pak se vydali do místního DDM, kde jsme měli zajištěný nocleh. K dispozici byly taneční žíněnky  místo karimatek, vybavená kuchyňka, koupelna a sušárna. To celé za 100 Kč/osoba. Večeřeli jsme v místní restauraci U Golema, která kromě velkých porcí nabídla i saunu, neboť měla rozbitou klimatizaci. Při večerní procházce jsme navštívili místní open-air disco a zámek. Večer zakončil skutečný ohňostroj prodloužený o spoustu bouřkových blesků, které však spolu s přívalovým deštěm devastovaly jen okolí a Blansku se vyhnuly.
Neděle již byla chladnější a běžela se krátká trať. Terén byl stejně kopcovitý ale vzduch dýchatelný, takže se běželo krásně. Tomu odpovídaly i výsledky, kde většina z nás, skončila v lepší půlce pole a Stáňa zachránila čest LTU výhrou. Gratulujeme!
Domů jsme vyrazily přes Nové město na Moravě, neboť jsme nabírali další radiokontroly na MČR a v Hradci Králové pak ještě ceny pro vítěze našeho závodu. Byl to krásný víkend   dodávající energii na největší akci v historii LTU, která nás čeká tento víkend.