Archiv

ŽB Větrný Jeníkov

Týden s týdnem se nám sešel a já společně s béčkařema z našeho oddílu vyrazil v sobotu 1.června na Vysočinu, kde se konalo 1. a 2. kolo žebříčku B Čechy-východ 2019. Cesta nám začala v sobotu ráno, kdy první vlna vyrážela již o půl deváté. Cesta byla dlouhá a vyčerpávající, neboť nás překvapily Pardubice a aviatická pouť, díky které byly zácpy, a tak jsme se o nějaké ty minutky zdrželi. KubaNaštěstí jsme dokázali včas varovat druhou vlnu a ta se tak v Pardubicích nezdržela ani minutku. Ubytování jsme měli v tělocvičně ZŠ Wolkerovy v Havlíčkově Brodu a závody se konaly ve Větrném Jeníkově, kde bylo shromaždiště jak v sobotu, tak v neděli. V sobotu se běžela klasická trať a v neděli krátká trať. Počasí nám vyšlo a celý víkend nám svítilo sluníčko.

V sobotu bylo měřítko mapy pro některé závodníky 1:15 000, v neděli již měli všichni závodníci meřítko 1:10 000. Les byl dobře průchozí, ale mapování nám přišlo divné. Spousta z nás měla problémy s mapováním kamenů. Bohužel závody neběželi Tom a Vojta kvůli nemoci. V sobotu nejlépe běželi Kuba (2. místo v H21B), Šárka (2. místo v D50B) a Stáňa (2. místo v D70B). Gratulace dále patří Daně (4. místo v D45B), Pavlovi P. (6. místo H50B), Martině (7. místo D55B), Lucce (8. místo D40B) a Honzovi L. (8. místo v H50B). Po závodech jsme se jeli umýt a převléci do našeho ubytování. Velké překvapení si pro první nedočkavce připravily sprchy, které nás nejdříve pořádně ochladily studenou vodou, než nám dovolily se osprchovat v teplé vodě. Poté jsme se šli projít do města a na večeři jsme zašli do Pizzerie Fabrika. Po vynikající večeři jsme šli spinkat.

V neděli po probuzení někteří z nás šli do Penny koupit jídlo na celý den. Když jsem nakoupil, co jsem potřeboval, a vyšel jsem ven z Penny, našel jsem si nové kamarády v podobě kačera a kačeny. Milí to ptáci. Jak jsem již avizoval, čekala nás krátká trať, avšak více vyčerpávající než klasická trať díky teplu a tempu běhu. A kdo běžel tentokrát nejlépe? Byli to Kuba (1. místo H20B), Stáňa (1. místo D70B), Šárka (2. místo D50B), Martina (2. místo D55B). Gratulace patří Alce (4. místo D50B).

Pochvala patří všem, kteří tam s námi běhali a nezůstali se válet doma, i když se neumístili zrovna na nejvyšších příčkách. Víkend jsem si užil a doufám že i ostatní.

Michal Zamastil