Archiv

Závěr jarní části Východočeského poháru 2022 – Yperit 25.6.

Desáté kolo Východočeského poháru si v okolí Borovničky připravila Nová Paka. Krátká trať se běžela na krásné mapě jménem Yperit. Terénu dominovalo koryto ohraničené mohutnými hliněnými valy. Dále byl les plný kupek, vývratů či hustníků. Trat zpestřilo malé území s krásnými mapovými detaily jako prohlubně, hliněné či kamenné srázky a kameny. Vynikající tečku za jarní sezonou udělal Honzík Lazák, který ve své kategorii ukázal záda všem a zvítězil. Druhá skončila ve své kategorii Martina Hindráková a stejné místo obsadil v té své i Pavel Hainiš. Místo za bednou doběhla Lída z rodu Kvášovských a také Dáša Filipová a pátá skončila Stáňa Kutáčková. Hezké a bojovné výkony předvedli i ostatní závodníci.

Tento závod uzavíral jarní sezonu a na řadu přicházejí více etapové závody o prázdninách.

autor: Vojta Kotyk