Archiv

Velikonoční soustředění Sedmihorky

Rok se sešel s rokem a opět jsme byli na velikonočním soustředění. Tentokrát jsme změnili působiště a zakotvili jsme v hotelu Podháj V Sedmihorkách. Je nás také již docela velká tlupa čítající 24 dětí a 24 dospělých plus mínus. Ubytování bylo na postelích, plná penze, takže jsme se mohli plně soustředit na orienťák.
Vojta a OndraVe čtvrtek hned po příjezdu a ubytování na nás čekal scorelauf na mapě Bukovec. Úvodní setkání s terénem plným skal pro mě nebylo vůbec jednoduché, chodila jsem po vrchu skla a zkoumala, kudy by to šlo slézt dolů. A to byl jen slabý odvar toho, co nás čekalo odpoledne – midl na mapě Kalich. V té černi skal na mapě jsem často hledala, kde je vlastně střed toho fialového kolečka, kde byla kontrola. No, na třech km jsem si pobyla dvě hodiny.
V pátek dopoledne jsme jeli do Jičína, byly tam připravené okruhy na sprint. Na náměstí byl trh, stánky s převážně velikonočním zbožím, a mezi tím se rozložilo 50 orienťáků. Já jsem tentokrát chodila a trochu fotila. Kuba se na midlu zranil, tak fungoval na kašně jako cíl. Odpoledne jsme se přesunuli  na mapu Kost. Pro starší (DH14 a DH16) byla mapa „vrstevnicovka“ bez cest. Tady jsem si opět „zaperlila“ svoji oblíbenou chybou – je to v tomhle údolíčku a ejhle, on to byl hřbítek.
Páteční dopoledne byla klasika na mapě Skaláček. Skalní města nás tady nečekala, i když skály tu taky byly, a k tomu kopce a zase kopce. Pokud jsme měli trasu po výrazné cyklostezce, museli jsme dávat pozor, aby nás nesmetli cyklisté, kteří tu měli závody. Odpoledne bylo odpočinkové, děti šly do blízkého kempu a do cukrárny. vítězná štafetaČekal je totiž ještě noční závod. Start byl ve 22 hodin na Valdštejně a doběh právě do kempu. Já jsem se dolů svezla s Pavlem autem a bylo krásné pozorovat míhající se světla v lese.
Vyvrcholení nastalo v neděli dopoledne ve štafetách na mapě Bora. Pro nové děti to bylo poprvé, kdy absolvovaly takový závod. První úseky běželi zdatnější orienťáci, kteří se opět dostali do skalního města. Druhý úsek byl pro děti, tak si zažily pocit „předávky“. Třetí úsek byl pro rodiče a středně zdatné běžce. Boj to byl vyrovnaný a nakonec se první tři místa lišila jen asi o jednu minutu ( 1. místo: Michal Z – Kryštof – Michal S, 2. místo: Tom – Natálka – Eva. 3. místo: Lazíno – Mareček – Týna). Na závěr jsme se ještě jednou vydali až téměř na Valdštejn, kde byl start a cíl odpoledního hada na mapě Valdštejn. Protože nás pak ještě čekala cesta zpět k hotelu a pak domů a doba byla pokročilá, někteří už nestačili absolvovat celou trasu.
Čtyři dny ve skalách jsme si užili, počasí nám přálo (i když pršet by nezaškodilo), myslím, že jsme trochu získali i na fyzické kondici. Uvidíme, jak to zúročíme v dalším období.
Díky za pomoc také Ňufovi, Leničce a dalším, kteří se podíleli na stavbě tréninku, a neposlední řadě Pavlovi, Alce a Lucce.
Stáňa
Nějaké fotky na https://ltu.rajce.idnes.cz/velikonocni_soustredeni_Sedmihorky a další od Evy na https://photos.app.goo.gl/35h2XdruHsX8kMk8A nebo od Tomáše na https://ltu.rajce.idnes.cz/velikonocni_soustredeni_od_Tomase