Archiv

Velikonoční soustředění

Rok se s rokem sešel a my jsme se sešli opět v Lesním hotelu v Doksech.

Ve čtvrtek, hned po příjezdu, jsme absolvovali skorelauf v prostoru u hotelu. Nádherný les, pro menší a méně zdatné 14 kontrol, pro ostatní 20 kontrol. Odpoledne byl na programu midl v Selské rokli. Opět krásný terén, ale proti dopolednímu mnohem náročnější – skály a srázy, četná údolíčka a průchody. Také cesta na start byla náročná hlavně pro kočárek s „Bíďou“.

Páteční dopoledne byl sprint po Doksech – přebor LTU. Běhalo se v jiné části než v loňském roce, některé postupy byly na různou volbu tak jak to má ve sprintu být. Vítězem se stali Šíťové – Kuba porazil Toma o necelou minutu. Odpoledne byl trénink jen na vrstevnicové mapě. A jak jinak trénovat vrstevnice než na mapě se skalami, srázy a hlavně údolíčky. Někteří zvládli všechno dobře, někteří si trochu pobloudili.  Já třeba stále bojuju s tím co je údolíčko a co hřbítek. Naštěstí to pak v terénu zdárně identifikuju .

V sobotu jsme se přihlásili na 2. etapu závodů Velikonoce ve skalách, které pořádá tradičně Kotlářka Praha. Běžela se klasika na mapě Panský háj a Pavlovický důl. Bylo bezvadné, že nás všechny z našeho oddílu nalosovali v rozmezí jedné hodiny. Nejvíce se povedl závod Janě, která skončila na 5.místě, Kuba byl sedmý, Martina desátá. Z dětí zabodoval nejvíce Matěj – 12.místo a Štěpánka – 13.místo. Odpoledne začalo pršet právě tehdy, když šli Pavel a Alka roznášet kontroly na noční závod. Po osmé hodině však přestalo a noční závod se obešel bez deště. Nikdo se neztratil tak si po závodě mohli dát něco zeleniny a posedět.

A už je tu neděle a závod štafet. Tentokrát to byly dvoučlenné štafety skorelauf na čtyři etapy. Jeden běžel liché etapy, druhý sudé, a museli se domluvit, kdo které kontroly sebere. Bylo to velice zajímavé sledovat z pohledu diváka, nevědělo se odkud kdo přiběží a kam další odběhne. Jasně zvítězila dvojice kulhající Pešan (původně měl běžet Ondra, ale byl trochu nemocný) a Kulich. Druhé pořadí obsadila dvojice Anička (která se velice zlepšila) a Lazíno. Abychom využili čas až do konce, odpoledne jsme šli do krásného lesa v blízkosti hotelu, kde byl postaven had. Nejjednodušší z 10 kontrol, střední 22 kontrol a nejdelší 24 kontrol. Matěj a Štěpán, kteří už si hodně věřili, šli delší okruhy a bez problému je absolvovali. A pak už zpět do hotelu, všechno sbalit, naložit, společné foto a domů.

Byly to krásně prožité dny, i když také hodně náročné. Je třeba poděkovat hlavním pořadatelům Pavlovi a Alce, také klukům Ňufovi, Zlosinovi a Panchymu, kteří postavili všechny tréninky a samozřejmě všem, kteří pomáhali roznášet a sbírat kontroly. Můžeme se těšit na další společně prožité chvíle a na velikonoce v příštím roce.