Archiv

Úporné vedro a stříbrná radost – druhá béčka tohoto roku!

Další závodní víkend v rámci Žebříčku B připravil Jindřichův Hradec. Závodníci se kromě záludných tratí museli vypořádat i s velkým vedrem. Sobotní klasiku naštěstí pokrývala řada občerstvovaček. Závod se běžel na mapě Dubovice. Nejnáročnější kategorie jej běžely na mapě s měřítkem jedna ku patnácti tisícům, a i přesto měla velikost téměř A3. Les nabízel velkou řadu porostních detailů, oplocenek, cest či pěšin. Větší pokrytí tvořily také kameny, srázy nebo údolíčka. Méně poté vodoteče a bažinky. Ve středu mapy byla nepřístupná ptačí oblast, kolem které vedla řada delších postupů. Z řady obstojných výsledků prvního dne vyčnívala opět Lenka Stodůlková, jež ve své kategorii vybojovala druhé místo se ztrátou přes sedm a půl minuty. Čekání na bojovníka Míšu, který si užíval krásy lesa poněkud déle než ostatní, jsme vyplnili volejbalem. Poté následovala koupačka a večeře. Noc jsme strávili v chatkách nedalekého kempu.

V neděli byla na programu krátká trať. Ta se běžela na jiné mapě než klasika, v terénu více posetém kameny a drobnými skalkami. Na mapově technické trati si skvěle vedl Tom Šitina, jenž si vybojoval druhé místo a již potřetí se v této sezoně Žebříčku B postavil na bednu. Na vítěze ztratil dvě minuty.

Všichni závodníci vložili do svého výkonu maximum. Někteří dokonce s čipem a buzolou doma ve skříni. Do konečného uzavření žebříčku zbývají poslední dva závody, které se budou konat v září. Pořádání má na starost oddíl Kometa Kralovice.

Sobota – 18. 6.:

Stránka závodu: https://oris.orientacnisporty.cz/Zavod?id=5551

OB Postupy: https://obpostupy.orientacnisporty.cz/zavod/87931b577d234366871d92242ada07e8

Neděle – 19. 6.:

Stránka závodu: https://oris.orientacnisporty.cz/Zavod?id=5553

OB Postupy: https://obpostupy.orientacnisporty.cz/zavod/4263b31c9dc34fde95334b54c478a8ee

autor: Vojta Kotyk