Archiv

Skandinávie v Krušných horách!? West cup nabídl skvost českých lesů.

Vyrazit na závod do západních Čech se rozhodně vyplatilo. Letošní West cup byl připraven v úžasných terénech severně od Karlových Varů. Šlo o takovou malou Skandinávii v Česku. Kleč s velmi těžkou přístupností, borůvčí, bažiny, močálky, potoky s koryty a tak dále. Nechyběly ani kameny, kupky, srázky či jámy. Řada průseků, z krajů vrstevnice i oplocenky. Jednoduše řečeno nádherná mapa, velice pestrá, náročná, ale neobyčejně krásná. Terén proslavily Áčkové závody z jara.

V pátek se běžel middle. Technicky velice obtížný závod navíc ještě komplikoval déšť. Někteří (ehm… například autor článku) se pěkně zamotali, avšak i přes to jsme si závod užili. Další den přišla na řadu klasika. Běželo se ve stejném terénu, akorát v rozšířené části lesa. Závod byl plný voleb zajímavých voleb postupů. Někteří si možná v lese přidali pár zbytečností navíc, ale i tak si závod užili. V neděli se závodilo také na klasické trati, s tím rozdílem, že se startovalo handicapově, s ohledem na výsledky z předešlých dnů. Pro část z nás to tak byla ideální příležitost za soupeřit o lepší pozice přímo na trati.

Závody se opravdu povedly a odjížděli jsme s velikou spokojeností. Někteří možná přeci jen více spokojení než ostatní, ale všichni s úsměvem.

Vojta Kotyk