Archiv

Rozloučení se sezónou

V sobotu 9. listopadu jsme se loučili s letošní sezónou „posledním kufrem“. Sejít jsme se mohli v nové klubovně lyžařů na Paradráze, kde bylo opravdu krásné zázemí. Oddíl orientačních běžců se neustále rozrůstá, v sobotu se nás tam sešlo přes osmdesát.
Tradičně na zahájení je nějaký závod. Tentokrát to byl score lauf – to znamená během jedné hodiny najít co nejvíce kontrol rozmístěných na bližším či vzdálenějším místě. Kontrol bylo celkem 27, nejbližší byly ohodnoceny jedním bodem, nejvzdálenější třemi body. Všechny kontroly se podařilo najít pěti závodníkům, nejrychlejší byl však Kuba Šitina, který to stihl za tři čtvrtě hodiny. Výsledky scorelaufu zde.
Po závodě následovala schůze, kde se hodnotila letošní závody bohatá sezóna. Vyhodnoceni byli také nejúspěšnější závodníci. Mezi žáky to je Matěj Hanák a jako skokan roku Filip Kvášovský. V dorostencích to je Tomáš Šitina a ve veteránech potom Šárka Lazáková a Martina Hindráková. Za práci v minulých letech jsme poděkovali Pavlu Petrželovi, který se práci s mládeží věnoval dlouhých 18 let, dále dlouholetému aktivnímu členovi oddílu Milanovi Rejmontovi a předsedovi oddílu Petru Bendákovi. Nezapomněli jsme si připomenout naši letošní největší a velmi úspěšnou akci pořádání mistrovství republiky na krátké trati v červnu na Čížkových kamenech.
Potom už následoval plán na příští rok. Tradiční velikonoční soustředění dětí bude v Tisu u Blatné, prázdninové soustředění bude koncem srpna při závodech „ Pěkné prázdniny“, veteráni pojedou na mistrovství světa veteránů na Slovensko. Nově se podařilo zajistit pěti žákům a dorostencům týdenní  tréninkový pobyt ve Švédsku.
Letošní rok byl také rokem, kdy se volí nový výbor oddílu na další dva roky. Novým předsedou se stává Jakub Kvášovský, trenérkou mládeže je Lucka Komárková.
Na závěr jsme se už mohli věnovat volné zábavě, konzumaci občerstvení, které pro nás připravili další členové oddílu. Osm dospělých a 12 dětí potom v klubovně přespávalo. Děti musely ještě jednou vyrazit do lesa, kde na ně čekala zajímavá „bojovka“.
Po čtrnáctidenní přestávce teď bude následovat zimní příprava – tělocvična, podle počasí také proběhnutí v terénu nebo na běžkách, od ledna pak teoretická příprava.
Stáňa