Archiv

Poslední oblasťáček v Holovousech

Tak jsme se po letech opět vrátili do Holovous, centrum závodu stejné jako na jaře 2016, jen ten nepřevratitelný vor (který samozřejmě tehdy LTU dorost zvládnul převrátit) na rybníce chyběl. Mě se les i tentokráte líbil, místy krásný letecky rychlý, místy hustníčky se světlinkami a nechyběly ani pasáže s prohlubněmi a jámami. Jen ten tradiční doběh okolo obory letos nebyl, jen jsme se k ní v závěru trati přiblížili a někteří ani to ne. Každopádně pěkný terén, který dokáže pěkně potrápit, jak si někteří sami vyzkoušeli. Při přihlášce na tento závod jsem trochu váhala, zda se nepřihlásit raději do „déček“, ale je to poslední závod (říkám si), a ať to za to taky stojí. Parametry trati 7,6 km/210 m/ 25 kontrol pro D21C rozhodně neukazovaly na zkrácenou klasiku. I když pro ty srny, co tam semnou běhají a dávají mi 15 minut už jen tím, že se přihlásí, aniž by závod začal, to zkrácená klasika byla. Přesto to po závodě hodnotím spíš jako dlouhý middle. Z 25 kontrol byl pouze jeden postup na volbu, ostatní se chodilo po čáře. A že to zato opravdu stálo, dneska opět cítím každý sval, bolí snad i úsměv. Nechala jsem tam včera všechno, hlídala jsem nohy, aby nepředbíhaly tu moji hlavu a vyplatilo se, zavod „bez chyb“ už se mi dlouho nepovedl. Takže tentokráte nemám žádné pikantnosti. Ale slíbila jsem, že napíšu hezký článek, tak jsem si vypůjčila zážitky jiných a že to stojí zato.

:-) Proč je důležité udržovat pěkné vztahy v oddíle? Na to by odpověděla Týna se Šárkou, které byly tak kolegiální, že měly v cíli obě shodný čas.

:-) Proč je důležité vynulovat a zkontrolovat čip na startu? Na to by vám určitě odpověděla Šárka Š., která chudák tak dlouho připravovala malého Matýska na svůj odchod do lesa, až přišla o 2 minuty pozdě. Na startu rychle přeskákala koridory a to, že nemá vynulováno zjistila až na první kontrole.

:-) A největší tajemství na závěr mi prozradil Milan. Víte jak vyhrát závod? Že ne, tak tady jeho 6 pravidel, jak na to: 1. Počkejte až budete mít na dortu 70 svíček. 2. Přijeďte na závody na kole. 3. Cestou vyhledejte co nejvíce kešek. 4. Prošvihněte svůj start. 5. V lese nasekejte pár chyb, ale v cíli buďte o 11 vteřin lepší než soupeř na druhém místě. 6. Po závodě pokecejte s přáteli a zase odjeďte domů na kole.

Z výsledků je vidět, že to s námi není vůbec špatné, máme nadějné veterány: Stáňa i Milan vyhráli, ale také mladé naděje v H10N, kterou vyhrál Jindra. Bedna těsně unikla Tomovi (4.) a ve velké konkurenci je nádherné 10. místo Matěje a Pavla Š.. Vetšina trutnovských závodníků obsadila středovou část výsledkových listin, z holek to byly: Kačka se Štěpánkou, Jana R., Šárka Š. a Martina, u kluků: Marek, Filip, Vojta, Šíťa, Kuba K., Kulich s Honzou, Pavel H. a Jarda.

Oddílové aktivity však tímto nekončí, ještě nezahrabávejte dresy a neuklízejte orientky. Příští sobotu je oddílový poslední kufr, kam jste všichni zváni!!! Více v pozvánce hned nad článkem.