Archiv

Poslední kufr

Tak už bohužel skončila zase další orienťácká sezóna. A že se nás na posledním kufru sešlo! Nepamatuji si to přesně, ale myslím, že Pavel H. říkal přes sedmdesát. Ani jsme se už do příjemné hájenky na Liščím Vrchu skoro nevešli. Ale nepředbíhejme.
start štafetJako každým rokem i letos to byl nejprve závod. Tentokrát připravil Kulich štafety ve složení orienták – dítě – rodič. No, někdy dítě bylo trochu přerostlé, jindy rodič na rodičovský věk ještě nedozrál, tříčlenných štafet bylo nakonec devatenáct. Kdo vyhrál jsme v tom mumraji nakonec nepostřehli, ale myslím, že o to tak moc ani nešlo.
Po té jsme se přesunuli do hospůdky, kde Pavel P. vyhodnotil uplynulou sezónu. Pořádali jsme jeden oblastní závod, Svatojánský noční běh a PLŽe. Nejvíce závodů za rok odběhal Pavel H. – 44 a Kuba 42. Na výsledky  našich oddílových soutěží Grand Prix (získané body za všechny odběhnuté závody) a Sprint Cup (nejrychlejší závodníky od sběrky do cíle v oblastních soutěžích) se můžete podívat v příslušném menu. Jako nejlepší žák byl vyhodnocen Matěj – získal licenci B a je zařazen do výběru talentovaného žactva Východočeské oblasti. V dorostu je to Kuba, kterému o jedno místo uniklo získání licence A. V kategorii dospělých to je Terka a v kategorii veteránů Milan, Martina a Stáňa. Skokanem roku byl vyhlášen Pája, který se v letošní sezóně neskutečně zlepšil. Jako velký přínos pro oddíl byla vyhlášena Lucka, která za rok působení v našem oddíle odvedla již spoustu práce. Na podzim do oddílu přibylo dalších sedm dětí, kteří tvoří jednu tréninkovou skupinu.
Po zhodnocení jsme poslali děti ven (už je to uvnitř moc nebavilo) a předseda oddílu Kulich nás seznámil s plány na další sezónu. Čeká nás velký úkol a to je pořádání mistrovství republiky na krátké trati. Byli jmenováni vedoucí skupin jednotlivých oblastí závodu, kteří si k sobě vyberou další členy týmu. Dalším závodem bude pořádání Svatojánského běhu. Pavel H. podal zprávu o hospodaření oddílu. Zvolen byl také výbor na další dva roky.
A potom už jenom posezení při bohatém občerstvení a volná zábava.