Archiv

Po stopách MS 2021 aneb Czech O Tour v Jizerkách

Třetí víkend v červenci patřil jednoznačně závodům v Jizerských horách. Český svaz orientačních sportů společně s oddílem Tatran Jablonec připravili již druhou zastávku seriálu Czech O Tour, jenž je náhradou za WOC Tour 2021, který byl zrušený kvůli koronavirové pandemii. Tentokrát se běželo v terénech, kde byl na Mistrovství světa postaven Middle. Úvodní etapa se v sobotu dopoledne běžela na mapě Buková hora – Jih. Šlo o nádherný terén plný kamenů a malých skalních detailů doplněný o řadu kupek, vodotečí a bažinek. Těžký běžecký povrch plný borůvčí vyčerpal závodníky i na vzdálenostně kratších úsecích. Výborně si vedla Lenka S., která ve své kategorii nenašla přemožitelku. Filip K. obsadil druhé místo a Kuba K. byl třetí.

jizerkyOB

Na odpoledne se závod přesunul jen trochu severněji, konkrétně na mapu Buková hora – Sever. Mapa byla velice podobná té dopolední, avšak závod výrazně pozměnila jiná skutečnost, a to déšť. Téměř celou dobu závodění znamenitě pršelo a už tak náročný závod byl tedy ještě obtížnější. To však vůbec nevadilo Filipovi a Tomášovi Š., kteří zvítězili. Druhé místo tentokrát obsadila Lenka.

Neděle nabídla klasiku na mapě Maxovský vrch. Terén byl opět velice podobný, jen severní část mapy obsahovala skalnaté vršky. Dost možná nejtěžší klasika sezony měla velkou řadu těžkých voleb postupů, plno stoupání i prodírání se porostem. Na nejvyšší stupínek se opět vyhoupla Lenka. Karel Č. mladší zvítězil, když v rodinném souboji nechal v závěsu oba své rodiče. Filip byl tentokrát druhý.

Jizerky nabídly jeden z nejhezčích terénů pro orientační běh v Česku. I přes sobotní déšť a velké vyčerpání panovala u závodníků spokojenost. Vezeme také řadu medailí, což je krásný bonus.

autor: Vojta Kotyk