Archiv

Pěkné prázdniny

Pátek 24. srpna ve 13 hodin jsme vyrazili na třídenní závody zvané Pěkné prázdniny. Přijeli jsme do obce Branžež, kde byl i náš kemp Peklo. Když jsme začali stavět stany, překvapil nás menší déšť. I přesto jsme se ubytovali a připravovali se na závod. Byla to krátká trať. Start byl v 16 hodin a na start to měli někteří 2km.. Postupně se všichni z kempu rozutekli na shromaždiště, kde si vzali popisky, připnuli si na dres startovní číslo a hurá do akce. Ti co startovali později, chytnul opět déšť. Díky dešti jsme měli ve stanech slušnou potopu. Bylo vtipné vidět, jak nám plavou ve stanu boty. Museli jsme vytvořit odvodňovací kanálky a všechny jsme je svedli do jedné velké přehrady. Bylo to úplné vodní dílo. Pojmenovali jsme ho po známé slovenské přehradě “ Gabčíkovo“.
Druhý den ráno jsme se společně nasnídali a každý se podle svého startovního času vydal opět na shromko a pak do lesa. Mapa se jmenovala Kost a běžela se klasika. Při tomto závodě byl terén členitý. Naštěstí nepršelo a hned se běželo lépe. Po náročném závodě jsme se šli na shromaždiště najíst. S plnými bříšky jsme se odkutáleli zpátky do kempu. Někteří se zachumlali do spacáku, jiní při odpolední kávičce rozebírali v oddílovém stanu mapy a své chyby. Po chvilce odpočinku jsme se rozhodli, že si uděláme menší výlet. IMG_4773My jsme se přiblížili auty, ale couch s Honzou jeli na kole. Náš cíl byli Drábské Světničky. Byla to pěkná procházka z krásným výhledem do okolí. Po návratu někteří zašli na večeři do hospůdky v kempu. Dali jsme si smažený sýr, na který jsme čekali půl hodiny… možná tři čtvrtě. Na mexické fazole však čekali hodinu a půl :-). S plnými bříšky jsme se opět odkutáleli do stanu a šli spát.
Poslední den se běžela krátká trať na mapě Branžež. Tenhle závod se nám líbil osobně nejvíc. Bylo krásné počasí a les byl nenáročný s krásnými skálami. Po závodě jsme se všichni sešli a založili ,,vegetariánský klub orientačních běžců“. Všichni jsme si koupili jídlo u vegetariánského stánku a udělali jsme tím určitě velkou radost Alce. Ale samozřejmě se najdou takoví jako je Pavel H. a Michal S., kteří nám to svými steaky kazili. Po jídle přišlo očekávané vyhlašování.  Nejlepší výsledky z našeho oddílu: 2. místo D70 Stáňa, 13. místo D21C Eliška, 13. místo H50 Kulich, 13. místo D50 Martina, 15. místo H50 Pavel P. a 21. místo H21A Tomáš L.
Po vyhlášení jsme se vrátili do kempu, sbalili stany a věci, které jsme naložili do aut. Rozloučili jsme se s kempem a jeli domů. Závody jsme si užili jako vždy. Doufáme, že i další víkendové akce budou takto fajn a užijeme si to.