Archiv

Orienťák v karanténě

V únoru jsme se už těšili, že co nevidět začne opět sezóna OB, to jsme ale netušili, že nám ji překazí koronavirus a následně karanténa celé země. V této situaci, kdy jsme se nemohli společně setkávat, přišla pomoc od naší trenérky mládeže Lucky. Každý týden naplánovala nějaký trénink a po lese rozmístila místo běžných kontrol jen fáborky. Rozeslala rezervační soubor, kde se každý, kdo chtěl, zapsal na určitý termín tak, abychom se nepotkávali. Takhle jsme mohli absolvovat celý březen a duben celkem 8 tréninků, ať už v Sejfech, Dlouhém lese, Čížkáčích, Hrádečku, nebo Babě.
Od května již mohl trénink v malých skupinách probíhat. První byl opět v Sejfech, v dalších týdnech na Hrádečku, na Čížkáčích a v Dlouhém lese. Po společném tréninku mládeže zůstaly na jednotlivých kontrolách opět fáborky, takže zájemci mohli individuálně potrénovat.
V sobotu 30. května jsme se mohli sejít poprvé celý oddíl na oddílovém závodě U kapliček. Sešlo se nás přes třicet a vítězství patřilo v jednotlivých kategoriích Jurovi, Filipovi, Matějovi a Šárce Škodové. Další společné oddílové závody byly společně s oddílem Start Náchod v Sejfech a v Odolově.
Od června jsou také závody Podkrkonošské ligy žáků, kde se naši závodníci konečně mohou poměřit se závodníky z jiných oddílů.
Abychom se navzájem užili, vyrazili jsme na oddílový výlet do Teplických skal. Sešlo se nás asi 22, děti si polezly po skalách, ostatních turistů nebylo mnoho, byl to krásně prožitý den.
Chtěla bych tímto poděkovat Lucce, že se o nás všechny tak stará a i v době ne zrovna radostné nás vytáhla z domovů, abychom úplně nezakrněli. Líbí se mi její heslo: OB zdar a virům zmar.
Stáňa