Archiv

Oblasťák, 2x štafety a ŽA sprint – orientačně náročný víkend

Tak máme úterý, je nevyšší čas zhodnotit víkendové snažení. V sobotu pokračoval Východočeský pohár již svým 9. závodem. Sraz si dali orienťáci na  tradičním místě u výletní restaurace Monako blízko Slatiňan. Někteří terén znali a jiní poznávali. Tratě vedly smíšeným lesem s hustou sítí cest, rozmanitými porosty i podrosty – že ano milé ostružiny… Terén zpestřily kameny, jámy, rýhy a jiné útvary. Běželo se na mapě Monako (10) a některým z nás to vážně šlo. Překvapením v kategorii H21D byl Martin, podal vrovnaný výkon a vybojoval 3. místo. Z žen pak byla tradičně úspěšná Stáňa – bezkonkurenčně 1. v D65C a Olina, která skončila na 2. místě v D45D, necelou minutu za vítězkou.

Těm co by bylo pouze sobotní povyražení málo, museli cestovat dál. V Jeseníkách za pořadatelství Vrbeňáků se konaly dvoje štafety a sprint. Jako první tedy štafety – zde startovala pouze Koderka v barvách PHK a Hašlerka za VRL. Koderce se velmi zadařilo, šla bez chyb a předávala svůj první úsek na 12. místě s minimální ztrátou na čelo, celkově skončila děvčata na 14. místě. Hašlerka měl štafetu ochuzenou o zraněného Ondru a tak běželi s Adamem oba dny jen mimo soutěž – ale i tak perfektní trénink. Terén byl horský, náročný mapově i fyzicky. Odpoledne patřilo sprintu, po pár zádrhelech se přece jen odstartovalo. Tratě byly povedené, vedly v příjemném prostředí horského lázeňského městečka Karlova Studánka, trochu jsme ochutnali parčík a pak i kousek lesa. Výsledky našich tří závodníků v „áčkové“ konkurenci: Hašlerka 20. v H18A, Koderka 23. v D18A a Jana stejné místo v D21A.

Po náročné sobotě přišlo v neděli dopoledne pokračování štafet v podobném terénu jako v sobotu. Opět startovala jen Koderka. Na 3. úseku zaběhla pěkný 12. nejrychlejší čas, celkově to stačilo na 18. příčku. Hašlerka si tréninkově zaběhl 1. úsek v 16. nejrychlejším čase, jinak se štafeta nehodnotila.