Archiv

Nedělní oblasťák v Martinicích aneb na čumendu v D45C

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet je rybníček Zákeřník (pardon Zákřežník) a u něj kromě Rákosníčka i skoro 700 běhuchtivých orienťáků. Neodradila je ani ranní mlha a chlad, nic však netrvá věčně a dorazilo slibované sluníčko s modrou oblohou a teplíčko – konečně závody bez deště. Teď už ale jinde jsme, a to rovnou v (pra)lese – zkrácenou klasikou nás provázela mapa Javorek, v lese nic nechybělo – ostružiny, houby prašivky, sucho i bláto, ani o voslizlé klacky nebyla nouze…jinak pohodová rovina s hromadou cest a pasek.

Na tenhle závod jsem se moc těšila a taky důkladně připravovala – abyste tomu rozumněli rodičovská „dovolená“ je jedno velké soustředění. Nechybí tu ani noční bojovka, jídlo 5x – 6x denně (né však pro vás)…dokonce i pěkně zhubnete. Ale teď už pryč od soustředění a jdeme závodit: hlídání zajištěno, vyrážím do společnosti. Těším se, je mi jedno co poběžím, jen víc jak 3 km nezvládneš (říká mozek mému tělu), ale možná jo.. (na procházky s kočárkem chodíš furt – přemlouvají svaly mozek…). Jsem rozhodnutá běžet oblíbená Péčka, mají to 3,3 km – těch 300 nad limit snad vyplivnu. Co čert nechtěl, v autě mi bylo přisouzeno volné místo za Martinu v D45C. No snad to nemají 6 km, říkám si, pohled na popisky – 4,8 km. No, výzva! Mozek radí: kdyžtak si to zkrátíš. Nohy na to: poklušeš a uvidíš… a ono to šlo. U čtyřky mě to začalo tak bavit, že jsem si to dala celé. Naštěstí to bylo po rovině, tak snad zítra vstanu z postele.

Celé to zvladli i další naši borci, někteří i na bednu: 2. místo: Stáňa, Milan a Šíťa!!! Brambory: Matěj H., Martin a Jirka. Pátá místa: Jíťa a Jana S.. V TOP 10: Kačka, Ondra, Matěj V., Pavel P. a Pavel H.. Gratulace a na viděnou zase příště!!!

P.S.: Myslela jsem, že na příjmení Rybářová není co zkazit, ale tlusté prsty udělají hodně a v Jilemnici je možné cokoliv :-) .