Archiv

Mistrovství ČR na krátké trati

Posledním závodem jarní části bylo mistrovství republiky na krátké trati. Do centra závodů, které bylo v obci Chlébské na hranici mezi Jihomoravským krajem a Vysočinou, se vydalo z našeho oddílu 12 závodníků – tři „mlaďoši“ a 9 veteránů. Po úmorném vedru v týdnu se na víkend značně ochladilo, foukal vítr a sem tam přišla i drobná přeháňka. Ale pro závody ideální počasí.
První z lesa přiběhla Terka, které ještě brklaly nohy a měla tu smůlu, že startovala hodně brzo a razila tím pádem cestičky ve vysoké trávě. Podložka v lese je prý kamenitá, tak akorát na vyvrknutí kotníku. To se nám naštěstí nestalo, závod jsme absolvovali bez zranění. Do finále A jsem se probojovala já, Martina, Alka a Pavel.
LuckaNocleh jsme měli ve Sport hotelu v Bystřici pod Pernštejnem. Po večeři v nedaleké restauraci jsme chtěli využít nabídku hotelu, kde ubytovaným poskytovali hodinu v krytém bazénu. Bohužel byl však bazén obsazen a my jsme se museli spokojit se sprchou v hotelu. Večer jsme věnovali plánování závodu MČR, který budeme pořádat v příštím roce.
Po vydatné snídani v hotelu jsme se opět přesunuli do dějiště závodů. Protože já jsem v kvalifikaci obsadila ve své kategorii první místo, měla jsem obavy, zda ho obhájím i ve finále. K nezaplacení byly rady ostatních, prý „hlavně to nepo….“. To se nestalo a první místo jsem obhájila. Velmi pěkného výsledku dosáhla také Martina, v kategorii D50 skončila šestá.
Odpoledne jsme se zájmem sledovali výkony v kategoriích mistrovských, kde startovali také naši odchovanci Hašlerka (bramborová medaile) a Ňuf (7. místo). Po vyhlášení vítězů jsme sbalili stan a vydali se na cestu zpět. Chtěli jsme se ještě podívat na hrad Pernštejn, brána se však zavírala v 16 hodin, takže jsme to nestihli. Snad příště.
A teď ještě k oddílovým soutěžím. Ve SprintCupu (nejrychlejší běžec od sběrky do cíle) zvítězil Kuba. Ve GrandPrix (největší počet získaných bodů za jarní část sezóny) jsem zvítězila já (to se mi to sbírá body, když v naší kategorii „běhajících babiček“ už nás je málo). Na umístění ostatních se můžete podívat v příslušném menu.
Stáňa