Archiv

Midl ve Vojicích

Při domlouvání dopravy na sobotní 3.kolo VčP ve Vojicích jsem si vzpomněla na nástěnku oddílu OB umístěnou před 35 lety na náměstí v Trutnově, kde vždycky trenér vyvěsil, v kolik hodin je odjezd na závody (většinou to bylo prvním ranním vlakem). Dnes, za pomoci vzkazovníku, e-mailu i mobilu se sešlo 36 našich závodníků. Zázemí ve Vojicích na koupališti bylo pěkně připravené a pořadatelé objednali i slunečné a teplé počasí.
Před 35 lety bych neřešila co si vezmu na sebe, svázala bych vlasy do gumičky, opsala bych piktogramy do startovního průkazu, zalepila do průhledného pouzdra, přivázala k ruce a vyrazila na start. Ve Vojicích to bylo teď 2300m a pěkně do kopce.
Terén závodu byl místy poznamenán větrem – neprůchodná místa s vývraty. Až umístění posledních kontrol v bludišti skal, skalek a vyšlapaných údolíček těsně před cílem, bylo (alespoň pro mne) mapovým dobrodružstvím  a vylepšilo jinak běžné postupy od kontroly ke kontrole.
To zásadní se ani po letech nezměnilo – to nadšení z nalezení správné kontroly !
Krásných výsledků dosáhli :  1. místa Jarda a Jitka , 4. místa Matěj a Stáňa, 5.místo Martina a 6. místo Pavel H. a v kategoriích P a T Jana S. a Michal S.

Pavla