Archiv

Midl v Semtěši a sprint v Heřmanově Městci

Anička prvníPo drobných ranních komplikacích s výměnou vozu nakonec na minutu přesně nabírám Aničku s Michalem a můžeme vyrazit směr…kam, že to jedeme? Jo Semtěž. Zadávám do navigace a vyrážíme snad tím správným směrem. Venku je neskutečně krásně a cesta docela utíká. Když už jsme skoro na místě, tak v lese zahlédneme fáborky směřující ke startu a trochu nás děsí jakým směrem nás to naviguje pán v pořadatelské vestě. Vezmeme to tedy přes další vesnici a pomalu se zase stáčíme k požadovanému místu a najedou nejedeme… stojíme a stojíme a nevíme proč. Čas do startu se krátí a tak raději vysílám mládež napřed pěšmo. Dopravu komplikoval složitější přejezd velké díry, ale pak už to zase hezky jede a tak si mladé po cestě zase naberu. Zaparkujeme a vyrážíme, zvesela a plni očekávání, na shromaždiště. První se všichni ženeme pro popisky a porovnáváme si vzdálenosti, počty kontrol, převýšení a startovací časy. Ale není čas ztrácet čas, takže rychle převléct, vzít vše co je do lesa potřeba a razíme na start.
Další hodinu mám trochu zmatenou… po lese jsem pobíhala lehce přes hodinu (to byl ale zase výkon) – bíle značené lesy byli poměrně těžko průběžné. Cca v druhé půlce závodu jsem potkala kolegyni ze stejné kategorie. Trošku silnější sympatická paní/slečna. Tak jsem si říkala jak jí uteču. Když jsem měla pocit, že jsem vymyslela lepší postup, tak doběhnu ke kontrole a ona už tam byla. Utekla jsem jí až do cíle, jinak mi pořád dávala na frak.
Po doběhu jsme všichni lesem označkovaní, ale spokojení. Stáňa do toho šla po hlavě a tak se vrací jak z války, lehce zakrvácená ale s krásným 2. místem.
Naši nejmladší a postupně i další v čele s Lůcou, Danou a Jindřiškou pořádně ozkouší nabízející se bazén. Mláďata i skokanský můstek otestovala a bobříka odvahy získává Kryštof, za skoky z třímetráku :)
A jak jinak zakončit dopolední program než na vyhlašování, kde se vyhlašovali dokonce 3 naši mládežníci. Štěpánka Licková 3. místo v kategorii D14C, Anička Junková 1. místo v kategorii D14D, Matěj Hanák 6. místo v kategorii H12C. A za zmínku určitě stojí Pavel Šedivka 8. místo v kategorii H14C. V dalších kategoriích řádili Hanušovi, JItka 1. místo v D55D a Pavel 9. místo v H45D.
Po občerstvovačce v restauraci Maple jsme přejížděli na další závod do Heřmanova Městce, kde jsme se krásně sešli i se zbytkem Trutnováků. A čekalo nás co? No přeci sprint. Já ho zažila jednou a to bylo ve městě, tak jsem se chystala na něco podobného. Tentokrát to bylo jiné.
Štěpánka třetíKdyž jsem vyběhla, tak hned trochu stres, sakra všechno je nějak blízko. No jasně, mapa není 1:10000 ale 1:5000…takže to jsem naštěstí zjistila hodně rychle. Závod jako takový byl v krásném prostředí lesoparku, bylo to rychlé (dobře, pro většinu účastníků drobet rychlejší než v mém podání), mapa krásně seděla. Jediný můj zásek byl ve chvíli, kdy jsem si našla krásný postup s přeběhnutím řeky, kde v mapě bylo vidět, že tam by to šlo a když jsem seběhla strmý kopec a viděla, že tam přeběhnout nebude problém, mi pořadatel, který pobíhal po druhém břehu sdělil, že přes řeku se takto nesmí. Když jsem se podívala kam se to musím plahočit zpátky do kopce, tak jsem jeho i sebe trochu proklínala. Ale nakonec jsem dokončila, stihla jsem to, i když těsně, do limitu 30 minut.
A opět nesmím zapomenout zmínit naše skvělé běžce, kterým se zadařilo více než dobře. Anička zopakovala skvělé první místo z rána a opět zlato. Dana Licková úžasné 4. místo v kategorii D35D, Martina Hindráková 3.místo v kategorii D50C, JItka Hanušová 1. místo v D55D, Stáňa Kutáčková zopakovala 2. místo v kategorii D65C.
Včera jsem si to moc užila, stálo to za to a to pobíhání po lese má prostě své kouzlo.

Ivana