Archiv

MČR štafet a družstev

Poslední a největší vrchol sezony proběhl daleko od nás , za sedmero semafory a pěti objížďkami, poblíž známé Sklárny .
Asi 250 km daleko z Trutnova, proto jsme vyjeli už v pátek, krásné ubytování i  s jídlem  zařídil excoach v Chvojkovském mlýnu,  asi 15 km od shromaždiště.
náš dorostVšude kolem  je krásný měkký les, bez hustníků, bez kopců, bez bažin, prostě krásné milé proběhnutí. Pořadatelé z PGP asi podplatili někoho nahoře, takže vůbec nepršelo, v neděli i vysvitlo sluníčko. Na příjemném shromaždišti (i když kvalit toho z letošní krátké trati nedosáhlo:-) ) bylo vše potřebné, hlavně spousta natěšených závodníků připravených bojovat za barvy svého klubu nebo oblasti, především v neděli i s pomalovanými obličeji a bojovými barvami.  Někteří (prý Kamenice) odstartovali do závodu dokonce v prvorepublikových jednodílných pruhovaných plavkách. Ale v kopačkách samozřejmě.
Náš oddíl LTU postavil v sobotu 6 štafet, v neděli 3 družstva, nejvíce byla ve výsledcích vidět masterská štafeta trenérek ve složení Šárka, Dana, Lůca, která obsadila krásné 14. místo ze 40. Prima křest si odbyl i Kuba Kváša, který rozbíhal v sobotu  mix v konkurenci dalších 120 štafet, v neděli se pak ve veteránech objevil na diváckém úseku dokonce před Kulichem, ale ten se nenechal zahanbit, v pytliku roztočil kola, takže nakonec “ Ačková“ štafeta veteránů tu  „Bečkovou “ porazila na všech úsecích, a tak to má být. Ale všichni jsme se krásně proběhli, užili atmosféru a taky zafandili, protože elitní kategorii vyhrálo potřetí za sebou PHK a pro vítězství zkušeně dofinišoval Honza Petržela.
A  aby to těm z Vás, co tam nebyli, nepřišlo líto, zamluvili jsme tam už ubytování na velikonočním soustředění, takže doufám, že na jaře se tam sejdeme ještě v hojnějším počtu.
Pavel H.