Archiv

MČR na klasické trati

Pět statečných závodníků LTU vyrazilo  o víkendu 15.-16. září na Mistrovství a veteraniádu ČR na klasické trati. Závody pořádal oddíl SK Prostějov a KOB Konice v obci Kladky v okrese Prostějov.
Na MČR s námi cestoval ještě Hašlerka, připojil se i Milan, který podnikl další honbu za klenoty kešek.
Cesta nám uběhla rychle, hlavně protože jsme se kochali výhledy na malebné moravské vesničky. Čím blíže jsme byli shromaždišti, tím více jsme si uvědomovali, že terén nebude, co se týče vrstevnic o nic ochuzen. Po pátečním dešti se vyčasilo a sluníčko nás po oba dny nenechalo na holičkách.
2.místo MČR klasikaSobotní kvalifikace se povedla Stáně v D70A obsadila 2. místo. Ostatní jsme se těšili na finále B.
Ubytování s OK99 HK  v internátu mohelnické Obchodní akademie bylo bezvadné. Horší to bylo najít místo, kde zahnat hlad a žízeň. Místní restauratéři nebyli připraveni na možnost vyššího výdělku a snažili se nás už při vstupu do hospody odradit dlouhými čekacími dobami.  Při točeném pivku a loštické česnečce nám ta hodina a půl utekla, zdlábli jsme hlavní chod a pana kuchaře pochválili.
V nedělním finále rozhodovala opět fyzička, dobrá volba postupů a pevné kotníky na prudkých svazích s kamenitou podložkou.
Své kvality potvrdila znovu Stáňa a získala ve finále A stříbrnou medaili a plyšového maskota „levíčka Jožku“. Kulich si odvezl zlatou ve finále B. Kuba Šíta obsadil 14. příčku ve finále B a získal cenné zkušenosti. Šárka 15. a Honza 22. místo ve finále B.
Po doběhu jsme všichni fandili nejlepším borcům v mistrovských kategoriích, shlédli jsme medailový ceremoniál veteránských kategorií v provedení folklórního krojovaného souboru – no prostě super zážitky!
Šárka