Archiv

Máme veteránskou mistryni, dva „áčkaře“ a dva vítěze žebříčku!

Během oslav příchodu nového roku a zimní přípravy se ještě ohlédneme za uplynulým rokem, sezonou. Ta byla z pohledu naší, modré lokomotivy úspěšná. Oproti minulému roku jsme, troufnu si říct, vystoupali vzhůru. Neskutečné výkony našich závodníků, vynikající pořadatelský tým, lidé plní energie a radosti, nové tváře, nová mapa. O tom všem a možná ještě něco navíc v tomto rychlém přehledu.


Co všechno jsme tento rok odzávodili?

Zprvu si projdeme sezonu čistě z pohledu závodění. Zimní příprava, doplněná několika závody zimních lig, vyústila v tradiční vstup do sezony – a sice Jarním pohárem. První oblasťák a štafety jsou již tradicí. Pak už se to rozjelo. Několik oblasťáků, CzechOTour v Plzni a „frrr“ na soustředění. To jsme v letošním roce strávili na Plzeňsku a absolvovali jsme zde řadu náročných, ale zajímavých tréninků; doprovodných aktivit, her a zábavy. Po soustředění jsme se již mohli naplno vrhnout do sezony. Přišla řada dalších žebříčků oblasti a následně (letos přeložené) Rumcajsovy míle. Květen a sezona v plném proudu. Začaly nám PLŽe, Béčka, Mistrovství oblasti a následné Mistrovství republiky na klasice. Druhými Béčkami pak jarní část sezony takřka skončila (po nich byl už jen jeden oblastní žebříček).

Prázdniny odstartovaly Veteraniádou, nebo chcete-li, Mistrovstvím republiky veteránských kategorií. Následovalo HSHčko, O-Adventure, Bohemka, Sudety cup v Polsku, Světový pohár na Kokořínsku – doplněný o veřejné závody druhého kola CzechOTour, MS Veteránů na Slovensku, PPčka a letní maratón zakončila Cena východních Čech.

Podzim rozjel opět řadu oblastních žebříčků, poslední Béčka u Hronova, další republiková mistrovství, PLŽe a též studený víkend u obce Krouna, kde jsme závodili na Mistrovství republiky štafet a klubů. Konec podzimní sezony přinesl pár posledních oblastních žebříčků, závěr CzechOTour na Šumavě a my sami jsme sezonu ukončili zábavnými, klubovými štafetami na posledním kufru. Teď opět tvrdě dřeme v tělocvičně, běháme či běžkujeme, abychom do příštího ročníku vtrhli ještě s větší formou.


Jaké byly naše největší úspěchy v závodech?

A když už je řeč o formě, jak jsme si vlastně tuto sezonu vedli? Oblastní žebříček přinesl řadu úspěchů – získané či obhájené licence, ale především dvě vítězství. V obou případech se nám navíc povedl zajímavý majstrštyk. Oba vítězové měli v započítaných výsledcích jen samé jedničky, tzn. že všechny závody co byly započítány vyhráli. Na jaře takto triumfovala Lída K., která zvítězila s neuvěřitelným náskokem téměř padesáti bodů. V podzimním žebříčku už dokonce ani nefigurovala, ale o tom později. Podzimní žebříček vyhrál v nejstarších dorostencích Vojta K., a to s náskokem šedesáti pěti bodů. Nutno říci, že v letošních oblastních žebříčcích o nás bylo hodně slyšet, a to nejen díky výše zmíněné dvojici!

A nebylo tomu tak jen v rámci oblasti. V žebříčku B jsme zaznamenali zisk hned dvou „áčkových“ licencí. Tou první je Lída. Ta patřila od začátku k hlavním favoritkám na celkové vítězství a nebýt nemoci během posledního víkendu, tak by jistě vyhrála. Nakonec je z toho ale druhé místo, a hlavně zisk licence A. Brácha Filip K. nemohl zůstat pozadu, a i on si nejlepší možnou licenci letos vyběhal. V žebříčku skončil šestnáctý což mu v silné konkurenci H14tek stačilo. Oba nás tak budou v příštím roce reprezentovat v žebříčku A – hodně štěstí a velká gratulace.

No a pojďme otevřít okénko slávy Lenky S. Ta kromě toho, že vyhrála „béčka“ ve své kategorii, čarovala na Veteraniádě ČR. Nejprve vybojovala stříbro na sprintu. Následně obhájila stejnou pozici na klasice a do třetice dosáhla na nejvyšší stupínek, když zvítězila na krátké trati. Velmi dobré výsledky navíc předvedla i na MS Veteránů na Slovensku. Nezbývá než smeknout a gratulovat.


Co jsme pořádali?

Tak takhle vypadala naše závodní část sezony, několikrát jsme však byli i v pozici pořadatele. Nejprve jsme 13. června pořádali PLŽe. Ty postavila dvojice Vojta K., Lída K. pod vedením trenérky Lucky K. na para. Náš skvělý pořadatelský tým ukázal, jak účinná je týmová práce a všechno šlapalo, jak má. I to byl důležitý úkaz směrem k oblastnímu žebříčku.

Ten přišel na řadu posledního září. Mapu nám zmapoval a tratě postavil Lešťa (Tomáš Leštínský). V tvrdém, zarostlém, rudnickém terénu jsme prověřili jak fyzickou a psychickou připravenost, tak ale taky trochu trpělivost a odhodlanost závodníků. Přesto si myslím, že se závod velmi vydařil, vyšlo počasí a opět vynikající pořadatelský tým, v čele s lidmi jako Honza L., Kuba K., Lucka K., Jana B., Dana L. či Kuba V. klapal, jak měl.

 

Na závěr jen přání do roku 2024. Hodně štěstí, zdraví, úspěchů a radosti. Ať je ta další sezona ještě lepší než tato, ať se daří nejen s mapou, ale i ve škole, práci a vůbec v životě. Další sezona a rok je za námi a věřím, že každý na sebe může být pyšný. Tak v příštím roce – na viděnou.