Archiv

Liberecká veteraniáda

autorka: Lída Kvášovská

Ihned na začátku letních prázdnin se pod taktovkou Slavia Liberec orienteering uskutečnily tři závody pro veterány. Z našeho oddílu se tam vypravilo 5 odvážlivců.

IMG-20230716-WA0003

Nejprve byl v pátek na programu městský sprint, který se konal přímo v Liberci. Neběhalo se v ,,nudné“ panelákové zástavbě, ale mapa byla mnohem náročnější a závodníci si museli hlídat každou drobnost. Z Trutnováků se s tím nejlépe poprala Lenka Stodůlková, která obsadila úžasné 2. místo.

V sobotu se již dění přesunulo do lesa. Jelikož se oba víkendové závody odehrávaly těsně pod Ještědem, terén byl celý ve svahu, který narušovalo několik údolí a skalních hřebenů s vysokými srázy, kameny a kamennými poli. Běhání tam opravdu nebylo snadné. Počasí nám sice vyšlo krásně, svítilo sluníčko, bylo teplo, ale to také některým závodníkům ve výkonu spíše uškodilo.

Na sobotu byla připravena výživná klasická trať s velkým převýšením. Byla to klasika jaksepatří – dlouhé postupy s volbami i velmi krátké postupy. Opět nám zazářila Lenka, která si znovu doběhla pro stříbrnou medaili.

V neděli na nás čekala krátká trať. Na start nás pořadatelé poslali daleko a hodně jsme nastoupali, takže převýšení v samotném závodě již bylo poměrně malé. Kontroly se často nacházely na kamenech, srázech nebo bažinkách a některé opravdu nebyly snadné, malé zaváhání tedy mohlo vést k velké chybě. Tentokrát se Lenka neumístila na druhé pozici, ale dosáhla až na vítězství, takže si z Veteraniády ČR odvezla rovnou tři medaile.

Ale i našim dalším čtyřem závodníkům se dařilo, a ačkoliv se neumístili na bedně, věřím, že si závody také užili a že si všichni odnesli krásné zážitky i zkušenosti.

IMG-20230716-WA0000 IMG-20230716-WA0001 IMG-20230716-WA0002