Archiv

Jak jsme jeli do Byzhradce

Příští závody jsou v Byzhradci, slyšel jsem doma. Nenechal jsem se vyvést z míry, znám různé Hradce… proč ne „Byzhradec“… asi to bude nějaká orienťácká zkratka. B.I.S. Hradec nebo tak něco. Navigace ovšem obec „Byzhradec“ skutečně našla. Trasu vzala azimutem, takže jsme se pokochali desítkami malebných obcí a předposlední kilometr dokonce jeli nějakou rozbombardovanou polňačkou. Díky tomu jsem aspoň já netušil, kde jsme a když jsem spustil mapy v mobilu, Byzhradec se mi ukázal poměrně daleko na jihozápad od Hradce Králové. Divné… říkám si. Pak mě napadlo ťuknout na ikonu buzoly a hle, vše se přetočilo tak, jak má být! Ok, Kája a Filipasi je dobré se umět orientovat, jdeme na to! Na rozdíl od jiných parkovišť má obsluha na orienťáckých závodech vždy navíc ještě úsměv na tváři a organizace je dokonalá. Zkusil jsem to s „dobrý den“, ale nepochodil, odpověď zněla „ahój“. Ptám se tedy rodiny, jestli si mám osvojit nějaký speciální pozdrav, už jsem prošel ledasčím, skautem, trampingem, církví i reggae kapelou, nic mě nepřekvapí. Prý ne, normálně čau/ahoj.

Co se nám na tomhle závodě hodně líbilo, byl fakt, že se vše nacházelo kompaktně u sebe. “Kempingové náměstí”, start i cíl, vše hezky po ruce, takže jsme se pozdravili s oddílem, naslibovali napsat “blog” o dnešním závodě a bez větších  prostojů se rychle rozptýlili po svých trasách v lese. Lidem byly trasy víceméně jasné, srnky ale nedostaly varování ani mapu, takže běhaly zmateně až vyděšeně mezi závodníky a porostem sem a tam. Nakonec ale snad všichni dorazili do cíle a do bezpečí, hádéerka navíc dostala sladkou odměnu (děkujem!) a tím byly závody v rozpuku předjaří úspěšně za námi. Těšíme se na další!

Karel Čapek

Dodávám ještě pár výsledků : Nová mládež se nám začíná pěkně rýsovat: Natálka druhá a Emilka třetí v D12D, Andrea první v D14D, Kryštof čtvrtý a Jindra šestý v H10N, Filip osmý v H10C. Dále Matěj šestý v H12C a Tom devátý v H16C. Aleš skončil druhý v H21D, Jirka druhý v H70C, Kulich pátý v H45C a Eva desátá v Péčkách.

fotky na https://ltu.rajce.idnes.cz/Byzhradec_30.3.2019