Archiv

Dva sprinty a přesto každý jiný

Vážení a milí, protože jsem se po dlouhé době ukázala na závodech dostalo se mi té cti „zcela dobrovolně“ napsat o tom tento článek. Pro své zviditelnění v trutnovském dresu jsem si vybrala hezké počasí a záměrně taky nejkratší možný druh závodu a to sprint. Vůbec mi nedošlo, že to ani v té mé rychlosti neudýchám. Abych své taktické rozhodnutí ještě navýšila, schválně jsem do požadavků na přihlášky napsala Stáně, že chci D35C (přece se nebudu honit s mladýma kozama – soupeřky prominou), ale něchtěnou chybou se stalo, že jsem se objevila v D21C (Stáňo vážně se nezlobím, vím, že jsi chtěla ať si to užiju :-) ). A já si to užila a hned dvakrát. Dopoledne bylo centrum v Jilemnici na hřišti za nemocnicí, na start se šlo k lyžařskému a biatlonovému areálu Hraběnka. Který jsme si při závodě prohlédli ze všech stran i s přilehlými hustníky, kde snad byla kontrola na každém objektu, který byl v mapě. Štěstí pro mě, tady na můj epesní „sprintový“ běh a následné chyby z vyčerpání nebylo vidět. Horší už to bylo odpoledne, to jsem přejeli do Vysokého nad Jizerou. Což je drobné městečko ve svahu a tady už to byl klasický městský sprint i s „čumendou“ vyděšených místních obyvatel a s kostelem jako významným orientačním bodem – běžela jsem kolem něj 3x. Jinak závody to byly krásné, počasí vyšlo i „Krákoru dvanáctku“ měli. Odpolední závod sice některým trochu znepříjemnila bouřka s deštěm, ale myslím, že na celkovém dojmu to neubralo. Svůj výkon raději komentovat nebudu, hold bez tréninku nejsou koláče, a tak jsem ráda, že jiní k tomu přistupují zodpovědněji a jejich jména zazněla při vyhlášení, a na které můžeme být pyšní. Z dopoledne si  zlaté medaile vyběhli: Andrejka D14D, Ondra H12D. Stříbrné: Jindra H10N, Filip H10C, Jirka H70C. Bronzové: Marek H10N, Jakub T..Bramborové: Kačka D10N, Šárka H45C. Další skvělé umístění se povedlo Elišce 5.místo, Ivana, Týna, Martina a Kulich byli 6., Eva 8. a Matěj 9.. Na odpolední závod nás jelo míň, přesto jsem urvali další místa na stupních vítězů: Vyhráli: Andrejka v D14D a Jarda v H55D, druhý byl Josef v H10N, třetí skončil Filip v H10C a Jakub v T..Čtvrtých míst bylo tentokráte taky dost: Eliška D21D, Martina D55C, Milan H65C a Martina v P..Nutno však dodat ještě tyto super výsledky: Ondra 5., Týna 6., Petra 9., Matěj 10. a Karel 14.místo.

Těším se na vás všechny zase příště, jak jinak než na sprintu :-)