Archiv

Druhá béčka tohoto roku – turnovské břidlicové lomy

V polovině července přišly na řadu další dva závody Žebříčku B. O jejich pořádání se dělily oddíly z Turnova, a sice OOB TJ Turnov a SOK TJ Turnov. Běželo se nedaleko Železného Brodu u obcí Jirkov a Radčice.

Sobotní krátká trať se běžela v krásném terénu se srázky, údolíčky, velkou řadou porostových detailů, ale především v pozůstatcích břidlicových lomů. Výborně zaběhla Lída, která se ztrátou minuty a půl doběhla druhá. Ve své kategorii vévodila Lenka, která dokázala zvítězit. Druhou závodnici pořadí porazila o dvě a půl minuty.
V neděli přišla na řadu jako obvykle klasika. Dosti kopcovatý terén nabídl fyzicky vyčerpávající závod, navíc plný několika mapově zrádných pasáží. Opět se předvedla Lída, která stejně jako o den dříve doběhla druhá. Stejnou pozici si vysloužila Lenka, která ztratila na vítězku jednadvacet sekund.
Kromě těchto medailových umístění se ale ve výborném světle ukázala i řada dalších běžců našeho oddílu. V boji o licenci A se výborně vede Lídě, která vede v žebříčku o více než tři body. Celkově desátý je zatím Filip, což by mu v jeho kategorii též stačilo na „Áčko“. Žebříček vede ve své kategorii také Lenka.
Zbývají poslední dva závody do konce. Ty uspořádá na podzim Náchod a my pochopitelně budeme u toho!

Stránka závodu: https://oris.orientacnisporty.cz/Zavod?id=7099

https://oris.orientacnisporty.cz/Zavod?id=7100

OB Postupy: https://obpostupy.orientacnisporty.cz/zavod/bd44b308b4f74395b1fe387296206a78

https://obpostupy.orientacnisporty.cz/zavod/46401b4f9b3f41bb966a3a58e858d07e

Web závodu: https://tur.cz/zb2023/

Žebříček B (stav po 4 závodech): https://oris.orientacnisporty.cz/Vysledky?id=7711