Archiv

Dostáli jsme jménu a loupili jsme cenné kovy na Rumcajsových mílích

„Rumcajsovky“ se tento rok netradičně odehrály již na jaře a náš oddíl na ně vyrazil v počtu šestadvaceti lidí. A výsledky? Někdo potvrdil, že je bedna už zvykem, někdo zase možná překvapil i sám sebe.

(foto: Svatopluk Antoš)

(foto: Svatopluk Antoš)

Letošním Řáholcem se stal les nedaleko Jinolic a Prachova. Shromaždiště bylo v kempu u Oborského rybníku a běhalo se kolem kopce jménem Přivýšina. Stejně se jmenovala i mapa první etapy. Elitní kategorie (tedy DH16-DH21) běhali na měřítku 1:10000, ostatní na 1:7500. Měřítko se v průběhu závodů měnilo, avšak typ terénu byl velmi podobný pro všechny etapy. Šlo o hodně vlnitý, kopcovitý terén, plný kamenů, srázků, bažinek, korýtek a vodotečí, kupek, prohlubní, údolíček, valů a obecně terénních nerovností. Byla zde i řada různých typů porostů a také cest. Prostě plnohodnotná krajina pro kvalitní více etapové závodění.

Všechny tři etapy byly samozřejmě mapově i fyzicky náročné. Převýšení nebylo malé a o tom, že se chyba dala udělat na každém kroku též nebyla řeč. Někteří z nás již v první etapě ukázali, že míří hodně vysoko. Lída se v šestnáctkách ujala vedení, když zvítězila o šestatřicet sekund. Z prvního místa se radovala také Lenka v kategorii D55. Ta se dostala do vedení, jak se říká, o parník. Na druhou závodnici nabrala Léňa přes šest a půl minuty a napověděla, že si jde pro slibný výsledek. Na druhém místě zakončila první etapu ve své kategorii Stáňa, která ztratila pět minut. A třetí místo si po prvním běhu držela také Eva v kategorii D45B a Kuba K. v kategorii H45B.

Druhý závod, nový den a nová příležitost. V neděli se běželo na mapách Vánoce (pro elitní kategorie), Přivýšina (pro nejmenší závodníky do dvanáctek) a Svinčice (pro zbytek). Vedení ještě navýšila Lenka, která zvítězila o skoro pět minut. Podobný náskok měla po svém vítězství ve druhé etapě i Eva a dostala se tak do průběžného, celkového vedení. Lída, která se svým výkonem nebyla úplně spokojená zůstala za vítězkou závodu o tři vteřiny, avšak si stále držela průběžné vedení. Třetí doběhla Stáňa a pohodově kontrolovala pozici na medailových příčkách. Kuba K. doběhl až pátý, ale celkově se posunul na druhou pozici. Někteří si po prvním dnu spravili chuť, někdo ještě živil šanci na dobré výsledky a někdo pokračoval ve svých výkonech z předešlého dne.

Závěrečné zápolení přišlo na řadu v pondělí. Závod se vrátil do prostorů z prvního dne, avšak to bylo ještě o něco dále, a tak se mapa jmenovala jinak. Konkrétně Prachov, podle přilehlé obce. Tentokrát již všichni na desítce. Na řadu přišla klasika, tedy volby postupů, delší trať a zase trochu jiná výzva. Někdo si přišel závod užít, jiní chtěli udržet či napravit dosavadní výsledky. Lída svou „favorizaci“ potvrdila a vítězstvím o dvě minuty potvrdila i vítězství celkové. Pro to si doběhla i Evička, která tak dle jejích slov sama sebe překvapila – jen tak dál! Svůj skvělý náskok ještě o osm minut navýšila také Lenka a postarala se o třetí vítězství pro náš oddíl. Stáňa zakončila závody též úspěšně. V závěru byla druhá a celkově získala pomyslnou bronzovou medaili. Pátým místem zakončil prodloužený víkend Kuba K. a v součtu mu to stačilo na druhou pozici. Skvělým výkonem a vítězstvím na klasice výrazně zamíchal pořadím Filip. Ten se totiž posunul na třetí místo a pouhé čtyři vteřiny mu chyběli ke stříbru. Nevzdávat se se tedy někdy opravdu vyplatí. Plno skvělých výsledků zaznamenali i ostatní. Hlavně si to snad všichni užili a mají zase nové zážitky a zkušenosti. Všem samozřejmě patří velká gratulace!

Stránka závodu:  https://oris.orientacnisporty.cz/Zavod?id=7403

Web závodu: http://scjicin.cz/rumcajsovymile/

(foto: Svatopluk Antoš)

(foto: Svatopluk Antoš)