Archiv

Dobrodružství ve skalách aneb Pěkné prázdniny na Branžeži

Závod Pěkné Prázdniny je každoročně nedílnou součástí srpnového programu. Ani letos tomu nebylo jinak. Tentokrát se útočištěm staly skály v okolí Branžeže. Všechny tři mapy tvořily vrcholky kolem dokola poseté skalami s velkou řadou průchodů, údolíček a věží. Pátek se běžel na mapě jménem Kančí zoubek. Krátkou tratí plnou technicky náročných pasáží výborně proletěla Lenka, která dokázala zvítězit. Pro večer se stal útočištěm stejně jako loni kemp Kacanovy, kde většina oddílu spala. Kemp nabídl skvělé zázemí i s možností vykoupání se.

Na sobotu byla připravena dlouhá trať. Část terénu byla společná s pátečním, avšak rozšířená o další skalnaté stěny. Na mapě jménem Kost se opět ukázala Lenka, jenž byla třetí. Poté se, i přes komplikace s oddílovým autem, které se domluvilo s počasím a snažilo se kazit hezký víkend, přesunula skupina odvážných oddílových závodníků do kempu, kde přišly na řadu stolní hry, volejbal, koupání a diskutování. Skvělý večer překazil až déšť, jenž se večer spustil.

Závěrečný den se na mapě jménem Branžež běžela krátká trať. Lenka nezůstala ani tentokrát pozadu a byla druhá. Skvělé a odvážné výkony však celý víkend předváděli i ostatní závodníci. Celé závody byly krásné, plné smíchu a úsměvů, a to i přes vyčerpanost, která je samozřejmě v takovémto terénu na místě.