Archiv

Cena východních Čech

Tak máme za sebou další vícedenní závody, kterých se zúčastnila celá řada našich členů. Na shromaždišti se nás ale sešlo vždycky jen pár, protože startovní časy byly roztažené kvůli koroně na více než čtyři hodiny. Bylo to ale blízko, tak jsme nemuseli řešit stravování a dopravu si jednotliví členové domlouvali mezi sebou podle startovních časů. Předpověď počasí sice nebyla moc příznivá, nakonec se to však obešlo bez většího deště.
Terén nám byl dobře známý – mírně zvlněný, místy kameny, někde vysoké borůvčí nebo vysoká tráva, hustá síť cest a cestiček, řada dlouhých oplocenek, které se musely obíhat. A mezi tím malé nebo větší hustníčky, pro mě někdy těžko rozpoznatelné. Po skalách z minulého týdne to bylo příjemné běhání.
A jak si vedli naši závodníci? Pavel H. obsadil 1. místo v H55C, Jitka byla třetí v D55C, Kváša obsadil také třetí místo v H40C. Z veteránů se dařilo Lence v D50B, která skončila o pár vteřin na čtvrtém místě. Z dětí skončil nejlépe Jindra – 5. místo v H12B (Karel byl v této kategorii devátý). Jura obsadil 9. místo v H10C. Když jsem si prohlížela výsledky, tak mě zaujalo, jak se naši závodníci řadili pěkně za sebou – v H16B to bylo od 28. do 31. místa, v H70 od 10. do 12. místa a v D18A 21. a 22. místo.
Stáňa