Archiv

Bedna i nepříjemný boj s ostružiním aneb Béčka ve středních Čechách!

O víkendu 21. – 22. 5. vyrazila parta našich závodníku na Žebříček B, který si vzal pod svá křídla oddíl z Kladna. Již shromaždiště ukázalo, jak neobvyklý závodní víkend to bude. Zázemí v přírodně zabordeleném výseku elektrického vedení rozhodně nepatřilo mezi nejlepší centrum všech dob, avšak podstatná byla situace v okolních lesích. Na sobotu byla připravena náročná klasika s několika dlouhými postupy. Někteří s měřítkem jedné ku patnácti tisícům, jiní s běžnou „desítkou“, ale všichni ve stejném typu terénu. Velkou řadu hustníků střídal bílý les nebo paseky. Vrstevnice tvořily kameny poseté kopce. Vše bylo prokřižované množstvím cest a průsmyků. Průběžnost lesa komplikovaly často popadané stromky a především rozsáhlé ostružinové porosty. Na dlouhé trati se na bednu postavili hned dva naši závodníci. V kategorii H20B si pro bronz doběhl Tom Šitina, který s časem 88:30 ztratil na vítěze necelých sedm minut. Stejného umístění dosáhla ve své kategorii také Lenka Stodůlková, která s časem 47:15 zůstala za vítězkou o pouhé dvě minuty. Opomenout nesmíme ani ostatní závodníky, kteří ze sebe i přes náročnost závodu vydali maximum. Pro zbytek dne i noc se útočištěm stala obec Nižbor. Naše skvělá trenérka zařídila u skvělého místostarosty skvělé ubytování v tamější sokolovně. Po dobře stráveném večeru malým výletem na zámek i příjemnou večeří se ujal Honzík Lazák energie plného Tchaj – ťi. Poté už následoval jen vydatný spánek.

V neděli přišla na řadu krátká trať, která se běžela na stejné mapě. Ve svižnějším závodě, než byl předešlý den, opět ukázal svou sílu Tomáš. Obhájil bronz a i podruhé si stoupl na stupně vítězů. Jeho čas se zastavil na necelých osmatřiceti minutách, což bylo o půl čtvrté minutky pomalejší než čas vítěze. Bojovné výkony předvedli i ostatní závodníci.

Další závody Žebříčku B bude pořádat o víkendu 18.-19. 6. Jindřichův Hradec.

PS.: v jedné větě (konec prvního odstavce) je vícekrát použito slovo skvělý. To je úmysl.