Archiv

Až moc hezké počasí, krásný terén a účast na stupních vítězů – béčka pod taktovkou Chrastavy

Na konci května začal dvěma závody u obce Zdislava Žebříček B. Plni očekávání a ambicí jsme vyrazili v sobotu ráno. To se na závodišti západně od Liberce běžela krátká trať. Terén tvořily kopečky a vyvýšeniny pokryté množství srázků, kamenů a skalek. Porosty byly místy zrádné a cest šlo, vzhledem k stavbě trati, využít pouze minimálně. Počasí vyšlo opravdu krásně. Teplo a sluníčko ladně doplňoval vítr, který tak trochu ochlazoval. Na tratích okolo třech až čtyřech kilometrech se několik našich závodníků ukázalo v dobrém světla. Dokonce se jeden náš zástupce dostal i na bednu. Přesněji řečeno zástupkyně. Lenka si v kategorii D55B doběhla pro druhé místo se ztrátou něco málo přes tři minuty. Naopak pár závodníků z našeho oddílu nebylo se svým výkonem úplně spokojeno a o to větší motivace tak byla na nedělní klasiku. Po závodě jsme se ještě zchladit v Hamerském jezeru. Poté jsme si užívali regenerace v kempu. Stavili jsme se na jídlo, dali si malou procházku, zahráli si řadu her a připravili se na náročnou neděli.

(foto: Kateřina Kašková)

(foto: Kateřina Kašková)

Klasika, ještě větší vedro, náročná cesta zpět a obhajoba stříbra. To vše nabídla nedělní klasická trať. Běželo se na stejné mapě, akorát tentokrát i trochu dále. Stavitelé si připravili několik záludných postupů, a i pár mapových záludností. I tentokrát výborně zaběhla Lenka, která stejně jako na krátké trati brala stříbro. Několik z nás se radovalo už jen z toho, že závod dokončilo a nebylo se čemu divit. Dlouhá a fyzicky náročná klasika byla ještě těžší, kvůli sluníčku, které pražilo o sto šest. Navíc oproti sobotě ani tolik nefoukalo, takže bylo opravdu velké teplo. Přesto všichni ukázali, jak je tento sport baví, dali do toho srdíčko a věřím že si i závod užili. Následovala už jen cesta zpátky a unavení jsme se vrátili z dalšího supr víkendu.

Další závody Žebříčku B připravují oddíly z Turnova a bude se konat v polovině června. Následovat pak budou už jen podzimní béčka v režii náchodského oddílu. Z šesti závodů celkem se budou počítat čtyři nejlepší a pár nejlepších z kategorie si bude moci vyběhat licenci A. Tak snad se to vydaří.

Stránka závodu: https://oris.orientacnisporty.cz/Zavod?id=7088

https://oris.orientacnisporty.cz/Zavod?id=7089

OB Postupy: https://obpostupy.orientacnisporty.cz/zavod/87c93c69a5d94e68993272ebb1ececa4

https://obpostupy.orientacnisporty.cz/zavod/0dcf8adb13e24322826879292916ccb0

Web závodu: https://becka2023.okcha.net/

Žebříček B (stav po 2 závodech): https://oris.orientacnisporty.cz/Vysledky?id=7711